KOSZTY

Budżet instalacji

Wycena zakupu oraz montażu systemu rekuperacji jest indywidualna dla każdego budynku, gdyż zależy od jego wielkości, modelu rekuperatora, rodzaju sterowania itp. Ceny rekuperatorów wynoszą od 7 000 do 25 000 złotych w zależności od rodzaju i mocy urządzenia. Całkowity koszt systemu wentylacyjnego z montażem, to wydatek pomiędzy 17 000, a 35 000 złotych, w zależności od modelu rekuperatora oraz typu i sposobu prowadzenia przewodów wentylacyjnych.

Rekuperator jest urządzeniem wymagającym ciągłej pracy – przez cały rok, dlatego za jego podłączenie do prądu zapłacimy w przybliżeniu około 150-260 złotych rocznie. Wymiana filtrów powinna odbywać się co 3 miesiące. Na taki komplet trzeba przeznaczyć około 50-300 złotych rocznie. Do tego należy doliczyć przegląd raz w roku, który wyniesie około 200-500 złotych i ewentualne naprawy – indywidualna wycena w zależności od zakresu prac.

Jak w przypadku każdej instalacji, system rekuperacyjny można kupić za mniejsze pieniądze. Nie należy jednak oczekiwać w takim wypadku ani wysokich parametrów temperaturowych powietrza, ani skutecznej pracy systemu wentylacyjnego. Decydując się na rekuperator warto wybrać sprawdzone rozwiązanie, oferowane przez profesjonalną firmę, która zapewni odpowiednią gwarancję i serwis, a także wykonującą instalacje z przewodów posiadających kilkudziesięcioletnią trwałość.

Skontaktuj się z nami w celu przygotowania indywidualnej wyceny.

Gwarantujemy najwyższą jakość usług, terminowość oraz konkurencyjne ceny!